Granie w okręgówce czy tam jest ciężko ? (12 postów)

Edytuj
Witam,
Za rok zamierzam iść na studia i zapisać się do okręgowej drużyny.
Jak się do tej gry przygotować ? Dodam że najbardziej odpowiada mi pozycja Prawa pomoc lub napastnik.
Wiadomo kondycja najważniejsza ale co dalej. Jak wytrenować przyjęcie piłki ? Można żonglować ale to nie daje wytrenowania przyjęcia piłki podczas meczu. I oczywiście trzeba jeszcze ćwiczyć drybling i strzały.
Edytuj
Masz juz jakieś doświadczenie w graniu? bo Twoje pytanie o przyjecie pilki jest troche dziwne, mozesz nawet kopać piłka o ściane i przyjmować jaka partia ciała chcesz, najlepiej je wytrenować grając z innymi i czesto sie pokazujac na boisku aby jak najwiecej ja mieć. Co do samej klasy okregowej to kwestia adaptacji, masz kondycje dobrze trenujesz, nie sprawi Ci problemu, no i pewność siebie to podstawa aby nie przestraszyć się przeciwników :)
Edytuj
człowieku trochę źle trafiłeś, na tym forum raczej nie dowiesz się jak grać lepiej w nogę.
Ale jeśli nie wiesz jak poprawić przyjęcie piłłki to żonglerką właśnie :/
żongluj, wybijaj piłkę wyosko do góry i amortyzuj ją, łatwe a skuteczne
Edytuj
Hehe w okręgówce już jest poziom całkiem ciekawy, wiec z pytaniem o przyjmowanie wiem. że sie tam nie nadajesz. spróbuj lepiej w b albo c klasie;)
Edytuj
Czy ja wiem czy w okregowce poziom wysoki ? Nasza ekstraklasa to jest parodia Okręgówka to wciąż długaaaaaa piła i jechane :D Jeżeli chodzi o piłkę nożną to najważniejsza jest kondycja i zawsze będzie . Trenowanie przyjęcia piłki - dziwne pytanie ale łatwo się domyślić jak to trenować . Dobrym sposobem jest właśnie tak jak polecono odbijanie piłki od ściany , poprawienie szybkości reakcji , no i drybling który też pomoże w przyjęciu . Dobrym sposobem jest też granie futsalu bo jest to szybka piłka , dużo podań , więcej kontaktu z piłką i przeciwnikiem . good luck
Edytuj
Karas graleś kiedyś na tym poziomie, albo byłeś na meczu? Teraz okręgówka jest całkiem silna, to taki azyl dla piłkarskich emerytów, którzy grali wysoko
U mnie grało przynajmniej 6 chłopów z przeszloscia ekstraklasową, 1 ligą.
Edytuj
Nie mam żadnego doświadczenie. Ale jakoś nie wyobrażam żebym odbijał piłką od ściany :) Mam blisko orlik i tam zamierzam trenować a tam ścian nie ma tylko ogrodzenie.
Edytuj
Nigdy wcześniej nie grałeś w żadnym klubie i myślisz ,że w tym wieku od tak pójdziesz do okręgówki grać ?! Powodzenia życzę !
Edytuj
To aż taki tam wysoki poziom mają ?
Edytuj
Poziom nie jest wysoki , zazwyczaj grają przeciętniacy żeby odbić się od szarości dnia codziennego ( pracy ) zawsze znajdzie się jeden lub dwóch zapalonych gości którzy kiedyś mieli rokowania a skończyli w okręgówce. Śmiało możesz śmigać na treningi , może od razu nie dostaniesz sie do podstawowego składu , ale zawsze warto próbować. W wolnym czasie jak masz ttroche miejsca to ćwicz prowadzenie piłki prawą lewą nogą , wewnętrzną , zewnętrzną częścią stopy. Żonglerka to podstawa NA DWIE NOGI. Ale to tylko niektóre cechy rzemiosła piłkarskiego. :)
Edytuj
To lepiej wyobraz sobie odbijanie pilka od sciany bo to ci da rezultaty tak jak pisalem, co do poziomu okregówki jest róznie ale napewno nigdzie nie ma niskiego, niski to moze byc poziom w B/C klasie.
Jeśli nie mialeś styczności z taka pilka bedze Ci cieżko pewnie ale sie nie zniechecaj, trening trening trening!
Edytuj
W tym wieku to ciężko bd ci nauczyć się podstaw jak przyjmowanie piłki , więc może lepiej zacznij trenowac Freestyle.