LANKI, WKRETY, TURFY, HALÓWKI = ORLIK>> GWarRANCJA! (6 postów)

Edytuj
ema, mam pewien problem, ktory ostatnio mnie gnebi. Otóz na boiskach ze sztuczna trawa, podobnych do orlików ostatnimi czasy pojawiły sie zakazy gry w lankach no jak wiadomo tak jak wczesniej nie wolno grac w sztolach. Sztole rozumiem - niebezpieczne i niszcza sztuczna nawierzchnie. Ale lanki? nie kumam. Zawsze wolno było grac, obecnie gram w redboksie i mimo ze przed wejsciem na bosiko jest zakaz gry w lankach duzymi literami to nikt nie patrzy na to i organizator pozwala grac w lankach. Ale jestem chyba wyjatkiem bo na innych tego typu obiektach ( sprawdzałem na necie) zakaz ten jest przestrzegany i ludzie graja tylko w turfach i halówkach. Powiem tak, przeszukałem net i znalazłem ze tworca orlika poprostu w regulaminie stwierdził ze nie wolno i juz. W przeciwnym razie nawierzchnia sie zepsuje i nie bedzie podlegac gwarancji. Z kolei kolega powiedział ze przeczytał że grajac na tych boiskach w lankach niszcza sie kolana. Sam nie wiem jak to jest? wydaje sie ze w halówkach czy turfach moze dojsc do wiekszej ilosci kontuzji. Jesli ktos cos wie w tym temacie prosze o wypowiadanie sie :) pozdr!
Edytuj
Mam znajomego który gra w klubie i regularnie trenował na takiej twardszej nawierzchni w korkach i zaczął mieć bóle kolan i piszczeli, które się natężały wraz z kontynuacją treningów, a o ile mi wiadomo to grał właśnie w lankach. Wygląda na to, że korki uniemożliwiają jakąś amortyzację na takiej nawierzchni i rzeczywiście prowadzi to do kontuzji stawów (słyszałem też o urazach stawu skokowego), dlatego polecam stosowanie odpowiedniego obuwia do danych warunków.
Tak czy inaczej nie wydaje mi się aby ktokolwiek troszczył się o zdrowie użytkowników zabraniając im grania w takim czy innym obuwiu, ale właśnie o jakość nawierzchni tak jak wspomniałeś.
Edytuj
O tak się właśnie składa,że teraz bede bardzo często grał na tego typu boiskach i co byście polecali,lanki czy zwykłe halówki,co by się bardziej sprawdziło?
Co by mi nie zaszkodziło jak tu piszecie że ponoć niszczy kolana , także w czym byście radzili grać,bo mam możliwość grać w lankach jak i halówkach,co byście wybrali ?
Edytuj
turfy. w lankach moga cie nie wpuscic, w halowkach bedziesz jezdzil. turfy tez nie sa swietne ale co zrobic
Edytuj
dzisiaj właśnie grałem w halówkach
strasznie padało i wogóle się nie dało grać
Kaleczyłem strasznie bo sie okropnie ślizgałem
Ale i tak wole free
Edytuj
Mam orlik dosłownie pod oknem, wszystkie drużyny, w tym (turniej piątek) grają od zawsze w lankach. Sam czasem trenuje z juniorami, to jako jedyny gram w halówkach, bo po prostu jest mi wygodniej, co do moich treningów w seniorach, to raczej mieliśmy obowiązek grać w lankach, więc nie wiem co to za śmieszny zakaz, aczkolwiek osobiście jestem za turfami i halówkami, bo są wygodniejsze.;)