Artykuły

Kategoria: Freestyle

Światowy Dzień Freestyle Football 2012

4.09.2012, 14:48 / lebioda
"Wychodzisz na parkiet ulicę czy boisko, nie ważne gdzie, musisz dać z siebie wszystko" - w myśl słów utworu Kafara "Nowoczesna sztuka" można wysnuć wniosek że freestyle football można spotkać wszędzie, gdziekolwiek człowiek się nie ruszy.

Odzwierciedlenie można było znaleźć w dniu, który większości osób kojarzy się albo z początkiem roku szkolnego albo z rocznicą wybuchu II wojny światowej. World Freestyle Football Day, czy po prostu Światowy Dzień Freestyle Football obchodzony był w naszym kraju w wielu miastach, gdzie zawodnicy brali swoje piłki, jechali na spotkanie z innymi i po raz kolejny wyczyniali z nimi cuda. Oto relacja z kilku miast, gdzie miały miejsce wyżej przedstawione meetingi.Na Placu Litewskim w Lublinie 6 osób ze stolicy województwa lubelskiego i okolic spotkało się by "dzień święty święcić". Granie zaczęło się już z samego rana, bo o 10 wszyscy byli na miejscu i przez 3,5 godziny interesowali swoją grą wszystkich przechodniów. Wydarzenie to niewątpliwie wzbudziło zainteresowanie, szczególną frajdę miały dzieci, ale nie tylko. Także starsze osoby przystawały na chwilę by przypatrzeć się temu co młodzi ludzie robią z piłką. Słychać było graulacje, pytania o to czy w tych zawodach organizowane są turnieje i życzenia powodzenia w dalszych treningach. Na pewno dla każdego gracza miłe jest jak ktoś, kto zbytnio nie zna się na jakimś sporcie ceni jego pracę i mobilizuje do dalszych treningów.

Jeden z większych meetingów miał miejsce w Krakowie. Dziewięć osób z wielką chęcią przybyło na godzinę 12 do parku niedaleko Galerii Krakowskiej, by przez kilka godzin dobrą grą uczcić niewątpliwie duże wydarzenie w świecie polskiego freestyle'u. Niestety, z powodu warunków pogodowych (cały czas padał deszcz) gra nie wzbudzała większego zainteresowania, bo ludzie bardziej niż grą zainteresowani byli pewnie tym, by jak najszybciej dojść/dojechać do domu, zaś sami zawodnicy musieli grać w altance. Z dalszych relacji okaże się, że nie tylko pogoda przeszkodziła w grze...

Województwo świętokrzyskie także celebrowało Światowy Dzień Freestyle Football. Skromna grupa pięciu osób przybyła na parking koło hotelu DAL, by pograć trochę z okazji tego wyjątkowego dnia. Podobnie jak w Krakowie, tutaj także gra nie wzbudziło większego zainteresowania osób przechodzących. Freeestylerzy byli zmuszeni do gry pod daszkiem, ponieważ deszcz znacznie ograniczałby ich możliwości. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Kiedy kolegom wyczerpały się pomysły na grę, opracowali dobry pomysł na podryw młodych dziewczyn za pomocą piłki. Widać WFFD sprzyja nie tylko tej twórczości z piłką.

Na północy Polski 7 osób przybyły do Koszalina, by także świętować ten wyjątkowy dzień. W miłej, rodzinnej atmosferze (takiej samej jak na reszcie spotkań) udało się przez 4 godziny pograć na boisku do kosza na kompleksie boisk "Dolina Sportu". "Udało się" to najlepsze określenie do opisania tego zlotu, bo przez ostatni tydzień pogoda zostawiała wiele do życzenia. Było deszczowo i raczej takie warunki atmosferyczne nie napawały optymizmem przed sobotą. Okazało się jednak że 1 września wyszło słońce i warunki do gry były idealne. Granie wzbudzało zainteresowanie, szczególnie wśród dzieci. W pewnym momencie podszedł jakiś chłopak i powiedział że chciałby spróbować. Po kilku próbach zrobił crossovera i zanim odchodził powiedział że będzie próbował z dalszymi trikami. No cóż, trzymamy za słowo i zobaczymy.

Chyba największe spotkanie miało miejsce w centrum Polski, Łodzi. 18 osób, które przetoczyły się w trakcie tego dnia, postanowiło spędzić ten dzień z kolegami uprawiając ukochany sport. Wśród nich byli początkujący - obserwatorzy, którzy podpatrywali bardziej doświadczonych kolegów w akcji.

Meet odbywał się w centrum handlowym Manufaktura na rynku, więc samo centrum, co równa się dużej ilości widzów. Tak też i było, bo co prawda pierwsze osoby pojawiły się o 11, ale na dobre granie zaczęło się o 13 i trwało do 18, czyli w godzinach szczytu. Ludzie zatrzymywali się, bili brawo, robili zdjęcia, frajdę miały dzieci. Miło było na pewno usłyszeć pytanie "co to za sport?" zamiast "grasz w jakimś klubie?". Ten dzień Łodzianie na pewną mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Podsumowując, po tym jak rok temu odbył się jeden większy meet w Wawie i mniejsze w innych miastach, w tym roku podział na mniejsze meetingi uwidocznił się jeszcze bardziej. Lublin, Kraków, Kielce, Koszalin, Łódź, to tylko niektóre miasta gdzie odbywały się spotkania. Na pewno w innych miejscowościach także odbywały się zloty, by choć jeden raz w roku spotkać się z freestylerską społecznością i wykręcić kilka ładnych kółek. O czym to świadczy? Jest to dowód na to, że Freestyle Football powoli staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju i jak podaje przykład tego młodego człowieka z Koszalina, takmi dniami zaskarbiać zamiłowanie ludzi do tego sportu.


Rafał  Kobylarczyk "Dybel"


Poleca Polska Federacja Freestyle Football


Skomentuj

Skomentuj:
Tylko dla zarejestrowanych i niezablokowanych użytkowników!
Zaloguj się lub przejdź do Rejestracji.

dolacz do nas i ty

Co to jest FutbolWeb?

FutbolWeb jest społecznością piłkarską, gdzie każdy ma możliwość prowadzenia profilu gracza i drużyny. Każdy z użytkowników będzie mogł startować w turniejach, organizowanych przez... czytaj dalej

montasoccer.pl
StreetKings wywiad

Street Kings Edward Van Gils & Issy Hitman, razem z Khalid Hamdaoui ostatnio odwiedzili miasto - wszystkie podziękowania skierowane są do The Cage i Manchester Utd Soccer School (MUSS) za umożliwienie trójce zaprezentowania nowego stylu futbolu w Singap

Wywiad z StreetLegends

Poniżej mamy dla was wywiad z Ricardo Pinto i Jermaine Vanenburg którzy odpowiedzili na kilka pytań redakcji Junpiterfutbol

Nasz ranking jest tworzony na podstawie Twojej aktywności.

Punktujemy: aktywność na forum, zapraszanie znajomych.

Ranking będzie modyfikowany tak, aby jak najlepiej wyraził pozycję użytkownika w serwisie. Niedługo pojawią się inne punktacje, które pozwolą zdobywać kolejne punkty.

lp nick gracza PKT
1 Łukasz Psonka 1512
2 Grzegorz Radomski 885
3 Mariusz Ujazda 686
4 Wojciech Gałązka 201
5 Daniel Kowal 200
6 Siembi 169
7 Blazej 115
8 Krzysztof Salata 110
9 F10 80
10 edek 79

Newsy

Kiwamy przeciwnika na szybkości - piłka nożna

Nowy odcinek wędruje na kanał futboltrik, w tym zagraniu  skutecznie nauczycie się mijać przeciwnika na...

komentarzy 0
21.09.2017, 8:47
Okiwaj obrońce w polu karnym- Futboltriks- triki piłkarskie

  Przygotowaliśmy dla was  skuteczne zagrania na obrót z piłką, tak aby łatwo minąć przeciwnika....

komentarzy 0
31.08.2017, 22:02
Piłka nożna- Balans ciała - Futboltriks piłkarskie zagrania

  W dzisiejszym odcinku Futboltriks nauczymy was efektownego strzału jakim jest przewrotka. Jest to zagranie...

komentarzy 0
24.08.2017, 18:24
Efektowy strzał od Futboltriks- przewrotka. Jak strzelać z przewrotki.

  W dzisiejszym odcinku Futboltriks nauczymy was efektownego strzału jakim jest przewrotka. Jest to zagranie...

komentarzy 0
17.08.2017, 16:19
Trenuj z Futboltriks- triki piłkarskie Ronaldo Chop

  W nowym odcinku Futboltriks nauczymy się Ronaldo chop plus przeplatanka. Gwarantujemy jeśli wykonacie te...

komentarzy 0
10.08.2017, 18:05
U21.PL