Artykuły

Kategoria: Freestyle

Freestyle Football

18.10.2010, 15:06 / Psona
Co to właściwie jest? W zasadzie nie ma konkretnej definicji freestyle football. Tak bardzo powierzchownie można powiedzieć że są to różne triki i sztuczki wykonywane piłką nożną. Chociaż z piłką nożną zbyt wiele wspólnego nie ma prócz przedmiotu którym
Co to właściwie jest? W zasadzie nie ma konkretnej definicji freestyle football.
Tak bardzo powierzchownie można powiedzieć że są to różne triki i sztuczki wykonywane piłką nożną. Chociaż z piłką nożną zbyt wiele wspólnego nie ma prócz przedmiotu którym te akrobacje się wykonuje, podobnie skoki narciarskie nie mają zbyt wiele wspólnego ze slalomem gigantem prócz nart i śniegu. Dlatego porównanie freestylera do Ronaldinho, C. Ronaldo czy Smolarka nie jest zbyt trafne.
Dobry freestyler nie musi być wcale dobrym piłkarzem (i odwrotnie), dobry piłkarz nie musi być wcale dobrym freestylerem.
Freestyle możemy podzielić na cztery style.
Air/Lower body - dominująca na polskiej scenie, czyli wszystkie triki wykonywane podczas żonglerki, stojąc (np. around the world, crossover itp).
Upper - triki za pomocą głowy, barków, karku, klatki piersiowej oraz ostatnio bardzo często za pomocą rąk.
SD (SitDown) - triki na siedząco, bardzo efektownie wyglądają, lecz wymagają długiego treningu.
Ground - najbardziej lubiane przez 'streetowców' czyli różne triki na ziemi, dryblingi, zwody, panny (siatki założone przeciwnikowi).
Freestyle to dyscyplina, która uczy nie tylko techniki i panowania nad piłką. Jest to sport, który wzmaga upór dążenia do celu, wytrwałość, systematyczność. Aby osiągnąć pewien przyzwoity poziom trzeba się naprawdę poświęcić treningowi. Chociaż początki są bardzo trudne to później jest to sama przyjemność z gry i uzależnienie, od którego jest ciężko się uwolnić. Tylko niewielki odsetek ludzi, którzy zaczynając freestyle na poważnie, grając co najmniej 1-2 lata, kończyły z freestyle. Nie ważne czy kiedyś grałeś w piłkę w klubie czy na podwórku to się nie liczy. Freestyle z piłką to coś zupełnie innego, coś o czym w przyszłości miejmy nadzieję będzie głośniej w Polsce niż w chwili obecnej.

Dlatego porównanie freestylera do Ronaldinho, C. Ronaldo czy Smolarka nie jest zbyt trafne.
Dobry freestyler nie musi być wcale dobrym piłkarzem (i odwrotnie), dobry piłkarz nie musi być wcale dobrym freestylerem.
Freestyle możemy podzielić na cztery style.
Air/Lower body - dominująca na polskiej scenie, czyli wszystkie triki wykonywane podczas żonglerki, stojąc (np. around the world, crossover itp).Upper - triki za pomocą głowy, barków, karku, klatki piersiowej oraz ostatnio bardzo często za pomocą rąk.SD (SitDown) - triki na siedząco, bardzo efektownie wyglądają, lecz wymagają długiego treningu.Ground - najbardziej lubiane przez 'streetowców' czyli różne triki na ziemi, dryblingi, zwody, panny (siatki założone przeciwnikowi).Freestyle to dyscyplina, która uczy nie tylko techniki i panowania nad piłką. Jest to sport, który wzmaga upór dążenia do celu, wytrwałość, systematyczność. Aby osiągnąć pewien przyzwoity poziom trzeba się naprawdę poświęcić treningowi. Chociaż początki są bardzo trudne to później jest to sama przyjemność z gry i uzależnienie, od którego jest ciężko się uwolnić. Tylko niewielki odsetek ludzi, którzy zaczynając freestyle na poważnie, grając co najmniej 1-2 lata, kończyły z freestyle. Nie ważne czy kiedyś grałeś w piłkę w klubie czy na podwórku to się nie liczy. Freestyle z piłką to coś zupełnie innego, coś o czym w przyszłości miejmy nadzieję będzie głośniej w Polsce niż w chwili obecnej.

źródło:r-style.com.pl


Skomentuj

Skomentuj:
Tylko dla zarejestrowanych i niezablokowanych użytkowników!
Zaloguj się lub przejdź do Rejestracji.

Komentarze (1)

tomato955
30.11.2010, 21:39  
teraz już jest dość głośno. jak zaczną to promować i na tym zarabiać...


artykuł jak najbardziej dla ludzi którzy chcą wiedzieć co nieco na temat a są na prawdę zieloni

dolacz do nas i ty

Co to jest FutbolWeb?

FutbolWeb jest społecznością piłkarską, gdzie każdy ma możliwość prowadzenia profilu gracza i drużyny. Każdy z użytkowników będzie mogł startować w turniejach, organizowanych przez... czytaj dalej

montasoccer.pl
StreetKings wywiad

Street Kings Edward Van Gils & Issy Hitman, razem z Khalid Hamdaoui ostatnio odwiedzili miasto - wszystkie podziękowania skierowane są do The Cage i Manchester Utd Soccer School (MUSS) za umożliwienie trójce zaprezentowania nowego stylu futbolu w Singap

Wywiad z StreetLegends

Poniżej mamy dla was wywiad z Ricardo Pinto i Jermaine Vanenburg którzy odpowiedzili na kilka pytań redakcji Junpiterfutbol

Nasz ranking jest tworzony na podstawie Twojej aktywności.

Punktujemy: aktywność na forum, zapraszanie znajomych.

Ranking będzie modyfikowany tak, aby jak najlepiej wyraził pozycję użytkownika w serwisie. Niedługo pojawią się inne punktacje, które pozwolą zdobywać kolejne punkty.

lp nick gracza PKT
1 Łukasz Psonka 1512
2 Grzegorz Radomski 885
3 Mariusz Ujazda 686
4 Wojciech Gałązka 201
5 Daniel Kowal 200
6 Siembi 169
7 Blazej 115
8 Krzysztof Salata 110
9 F10 80
10 edek 79

Newsy

Kiwamy przeciwnika na szybkości - piłka nożna

Nowy odcinek wędruje na kanał futboltrik, w tym zagraniu  skutecznie nauczycie się mijać przeciwnika na...

komentarzy 0
21.09.2017, 8:47
Okiwaj obrońce w polu karnym- Futboltriks- triki piłkarskie

  Przygotowaliśmy dla was  skuteczne zagrania na obrót z piłką, tak aby łatwo minąć przeciwnika....

komentarzy 0
31.08.2017, 22:02
Piłka nożna- Balans ciała - Futboltriks piłkarskie zagrania

  W dzisiejszym odcinku Futboltriks nauczymy was efektownego strzału jakim jest przewrotka. Jest to zagranie...

komentarzy 0
24.08.2017, 18:24
Efektowy strzał od Futboltriks- przewrotka. Jak strzelać z przewrotki.

  W dzisiejszym odcinku Futboltriks nauczymy was efektownego strzału jakim jest przewrotka. Jest to zagranie...

komentarzy 0
17.08.2017, 16:19
Trenuj z Futboltriks- triki piłkarskie Ronaldo Chop

  W nowym odcinku Futboltriks nauczymy się Ronaldo chop plus przeplatanka. Gwarantujemy jeśli wykonacie te...

komentarzy 0
10.08.2017, 18:05
U21.PL